Страхування життя
Послуги:
На відміну від країн Заходу, де страхування життя є розвиненим видом страхування, в Україні поки що спостерігається низький рівень попиту на такі послуги серед населення. Питома вага платежів зі страхування життя у загальному обсязі страхових платежів щорічно зменшується приблизно 2 разу.
З понад 300 страхових компаній страхуванням життя реально займається лише 6 компаній (або 2% від загальної кількості), тоді як у розвинених країнах ця цифра сягає 50%. На ринку страхових послуг воно займає лише 0,66%, а в розвинених країнах – 30-40%. Все це обумовлено низкою причин:
- Високий рівень недовіри громадян до страхових компаній через невдалий досвід та непоінформованість щодо можливості заощадження коштів та захищеність їх від несприятливих випадків (втрати здоров'я та доходу) у майбутньому.
- Нестійкість національної валюти.
- Інфляція, низький рівень доходів при значних обсягах споживчих витрат населення та постійна політична нестабільність.
- Недостатній рівень правого забезпечення медичного страхування, невідповідність вітчизняного страхового законодавства вимогам міжнародного законодавства, зокрема. країн ЄС.
Також і недостатній рівень кадрового та наукового забезпечення гальмує розвиток сучасного страхового ринку.
Страхування життя України: поняття та особливості
Такий інститут, як страхування життя, Україна поки що до кінця не сформувала, але про подібне поняття українці вже трохи ознайомлені. Це особисте страхування, що дозволяє страхувальнику накопичити кошти до певного віку.
Накопичувальне страхування життя є довгостроковим страхуванням, при якому страхові виплати виплачуються при дожиті страхувальником до певного віку. Деякі страховики пропонують застрахувати життя та здоров'я на певний термін. Це зручно для працівників небезпечних спеціальностей, які таким чином додатково страхують себе та свою сім'ю від нещасного випадку.
Основними ризиками, від яких захищає страховка життя, є:
- ризик смерті (страховими випадками вважають смерть внаслідок нещасних випадків, ДТП, втрата здоров'я);
- ризик недожити до певного терміну.
Схема страхування життя за накопичувальною системою:
- Страхування вносить страхові платежі у розмірі, передбаченому договором.
- Страховик зобов'язується захистити внесені гроші та заробити інвестиційний дохід у розмірі 4%.
За рахунок страхових резервів лайфові СК менш схильні до банкрутства. До перевірених компаній можна віднести Метлайф, ПЗУ, ТАС, УНІКА, АСКА та інші. Повний рейтинг представлено на сайті BeSure.com.ua. Крім життя у них страхується іпотека, автомобіль та багато іншого. Розрахунок вартості поліса з іпотеки, страхування життя тощо завжди можна провести за допомогою даного ресурсу.
Кому довірити гроші?
Обираючи лайфову страхову компанію, особливу увагу варто приділити її надійності. Для цього слід звертати увагу на такі моменти:
- Відгуки реальних клієнтів, які легко можна знайти в режимі он-лайн на порталі besure.com.ua. Багато негативних відгуків свідчить про те, що краще пошукати іншого страховика.
- Ознайомитись із фінансовою звітністю, яка завжди є у вільному доступі в інтернеті. Якщо такі дані не можна знайти, страховик не належить до надійних.
- Занижена вартість поліса найчастіше є приманкою.
- Постійна плинність кадрів страхових компаній відповідає про їх поганий фінансовий стан.
Особливо уважним треба бути під час підписання договору. Як і в договорах страхування авто (КАСКО, ОСАЦВ), ДМС, так і при лайфовому страхуванні варто особливу увагу звертати на прописані в полісі умови страхування. Щоб максимально переконатися, можна показати поліс юристу, який вкаже вам на можливе підводне каміння.
Страхування життя від перевірених страховиків
Вивчивши всі вище перелічені моменти, страхувальник зможе зробити правильний вибір і забезпечить собі та своїй родині фінансовий захист у непередбачених ситуаціях.
Будь-який вид страхування – особисте, дітей, настання хвороб, викрадення авто, інвестиційне, туристична страховка для візи шенген, медична для тих, хто виїжджає за кордон, – має проводитися у суворій відповідності до вітчизняного законодавства. Тому важливо обрати страховика із відповідною акредитацією.
Особливу увагу вітчизняні страхувальники приділяють міжнародним компаніям, які представлені в Україні. Крім того, вибір робиться на основі наступних моментів:
- статистика страхових виплат компанії;
- ціна на страховку (розрахувати, скільки коштує страховка, що цікавить, можна, використавши онлайн калькулятор на сайті будь-якого оператора).
Перелік провідних страхових компаній зі страхування життя, здоров'я, іпотеки, виїзду за кордон, авто та інших напрямків представлений на порталі BeSure.com.ua. Ознайомившись із найактуальнішою інформацією на сайті, завжди можна прискорити вибір та купити страховку у перевіреного страховика.
За допомогою останніх рейтингів та відгуків від реальних клієнтів кожен зможе знайти надійного партнера, який гарантовано забезпечить вам фінансовий захист на будь-який випадок життя.