Страховка авто

Залишити відгук +38 (097) 654 77 77, +38 (095) 654 77 77, +38 (093) 654 77 77
03062, Україна, Київ, пр.Берестейський, 65

Страхування авто в Україні та її основні особливості

Страхування авто в Україні є одним із основних видів захисту майнових інтересів, що характеризується високою актуальністю у наш час. У зв'язку з тим, що використання автотранспорту супроводжується багатьма ризиками, автострахування є досить популярним продуктом серед юридичних та фізичних осіб.

З огляду на соціальне значення такої послуги, особливо у контексті обов'язкового страхування, сьогодні у багатьох країнах світу премії з автотранспортного страхування займають найбільшу питому вагу у загальній структурі страхових премій.

Автострахування: обов'язкове та добровільне

Перед тим, як оформити страховку автомобіля, потрібно детально вивчити пропозиції страхових компаній та їх умови. У кожного страховика автострахування може відрізнятися ціною (залежно від стану машини, досвіду водія та ін.), можливістю купити поліс онлайн, застрахувати за кордон і т.п.

Страхування машини: обов'язкове страхування ОСАЦВ

Найпопулярнішим серед видів автострахування є страхування відповідальності, яке набуває обов'язкової форми в більшості країн світу.

ОСЦПВ (у народі називається «автоцивілка») – поліс обов'язкового характеру, без якого заборонено експлуатувати автомобіль на території України. Автострахування такого типу є зведенням єдиних правил для всіх вітчизняних страховиків.

Крім правил страхування, чітко регламентовані та максимальні суми виплат:

  • 50 тисяч гривень – за шкоду, завдану майну;
  • 100 тисяч гривень – за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілого.

Розрахунок вартості страховки такого виду здійснюється з урахуванням термінів дії договору, типу об'єкта, що страхується, водійського стажу, місця реєстрації та кількості водіїв, згаданих в угоді.

Автострахування ОСАЦВ буває трьох типів:

  • Страхування машини та всіх її водіїв.
  • Страхування певного авто та одного водія.
  • Страхування певного об'єкта та кількох певних водіїв.

За бажанням автовласника страхова угода може бути укладена на 15 діб або 1 рік. Щоб розрахувати, скільки коштує обраний тип полісу, на сайті кожної страхової компанії є калькулятор онлайн.

Добровільне страхування КАСКО

Щоб збільшити страхові виплати, можна додатково оформити автокаско. Потреба такого страхового продукту пояснюється недостатністю суми компенсації за полісом добровільного страхування. Україна, як і весь світ, поступово змінює культуру захисту власних інтересів.

Страхування для машини КАСКО оформляється у двох варіантах залежно від побажань клієнта:

  1. повне (автомобіль захищений від усіляких ризиків);
  2. часткове (виключаються певні ризики, наприклад, від викрадення, пожежі тощо).

Слід зазначити, що повне добровільне страхування машини, незважаючи на високу вартість, вигідніше щодо виплат страхових сум. При виборі часткової форми необхідно уважно вивчати договір, особливо пункти, що передбачають певні обмеження.

Страхування авто від нещасного випадку

Подібна автомобільна страховка поки що не набула особливої популярності в нашій країні. Система такого страхування передбачає два типи договорів, від чого залежать ціни полісу:

  • захист окремо передніх та задніх сидінь;
  • захист всього салону.

При цьому виплати здійснюються пропорційно до кількості постраждалих.

Зелена карта для виїзду за кордон

Якщо автомобіль перетинатиме кордони України, водій має придбати спеціальний тип полісу – «Зелену карту».

«Зелена карта» – це своєрідний аналог обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності (ОСЦПВ). З єдиною відмінністю – поліс діє за межами України та охоплює понад 40 країн, де діють єдині умови страхування.

Придбаний поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності «Зелена карта» гарантує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю, майну потерпілих за ДТП за межами України з вини власника цього поліса.

Простими словами суть зеленої карти така. Якщо українець став винуватцем ДТП на території однієї з країн, яка входить до списку вищезгаданих 40 членів системи (наприклад, Польщі), український страховик, який продав поліс, зобов'язаний відшкодувати поляку завдану шкоду.

Розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного обов'язкового затверджуються Моторним (транспортним) страховим бюро України та залежать від:

  • території страхового покриття (на кшталт полісу);
  • типу транспортного засобу;
  • термін страхування.

Ліміт відповідальності залежить від правових норм країни, на території якої сталася страхова подія.

Термін страхування – від 15 діб до року.

Вітчизняні страхові компанії реалізують два типи полісів «Зелена карта»:

  1. «Вся система» – поширюється на території всіх країн-членів міжнародної системи «Зелена карта».
  2. «Білорусь, Молдова, Росія» - поширюється виключно на поїздки до цих країн.
Страхування авто для водіїв України оформляється на підставі технічного паспорта транспортного засобу та посвідчення водія.

Ведучі страхові компанії України мають широку мережу відділень у всіх великих містах (Київ, Львів тощо). Тому купити страховку на машину не складе труднощів. Просто ознайомтеся з рейтингом страховиків на нашому порталі, та виберіть найбільш підходящі для вас умови.