Ринок страхування України не стоїть на місці. Майже щомісяця у ньому відбуваються ті чи інші події, пов'язані з діяльністю страхових компаній, і державних регуляторів, контролюючих роботу страховиків.
Компанії, на яких найбільше скаржилися
У травні поточного року було підбито підсумки щодо кількості скарг клієнтів на дії страхових компаній. До основних причин відносять:
- порушення строків виплат, зменшення сум компенсації;
- невиплата пені за прострочення компенсації власнику поліса;
- відмова про виплату компенсації без підстави;
- неможливість узгодження точної суми компенсації, яку запитує у страховому випадку власник пошкодженого транспортного засобу.
Лідерами анти-рейтингу стали СК Галицька та Омега, на діяльність яких було оформлено 154 та 152 скарги відповідно. У списку також є компанія Оранта з показником 148. Страховики потрапили до рейтингу, оскільки кількість скарг на їхню діяльність більш ніж у 2 рази перевищила середню кількість по всіх страховиках.
«Зелена карта» та зниження вартості
7 серпня МТСБУ для всіх категорій транспорту на 4,4% знизило вартість полісу автомобільного страхування для водіїв, які виїжджають на своєму транспортному засобі за кордон. Зміна ціни пояснюється зниженням курсу євро щодо гривні. Відтепер поліс для поїздок до Європи на 15 днів легковим автомобілем коштує 687 грн, на 1 місяць – 1095 грн.
Зміни щодо ОСАЦВ: що найближчим часом набуде чинності
У травні поточного року в Міністерстві юстиції було зареєстровано розпорядження Нацкомфінпослуг, згідно з яким посилюється майновий захист споживачів послуги ОСЦПВ, що проявляється таким:
- Страхова сума, що виплачується за матеріальні збитки, зростає до 130 тисяч грн, за збитки, завдані життю та здоров'ю – до 260 тисяч гривень.
- Перегляд чинних коефіцієнтів, введення окремого коефіцієнта для електромобілів.
- На страхові тарифи впливатиме не місце реєстрації власника транспорту, а місце його фактичного проживання. Так, для мешканців невеликих населених пунктів вартість полісу знизиться на 30%.
Причиною таких нововведень стала ініціатива щодо збільшення страхових лімітів. Цей крок було здійснено для наближення ринку автострахування України до європейських стандартів. Розпорядження набирає чинності з 21 вересня цього року.